top of page
myria_icon2020_1024x1024_B.png

FAQ

Aplikacja mobilna myRia:

 

W jaki sposób mogę wysłać pieniądze?

Pobierz aplikację myRia, zarejestruj się i przygotuj transakcję w aplikacji. Po przygotowaniu transakcji znajdź najbliższy bankomat Euronet, aby potwierdzić i dokonać zapłaty za transakcję.

 

Z jakich systemów operacyjnych mogę korzystać?

Zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

Android wersja 4.4 (bądź wyższa)

iPhone z systemem operacyj­nym iOS 9 (bądź wyżej).

 

Jakiego dowodu tożsamości mogę użyć, aby zakończyć proces rejestracji?

Paszport

Dowód osobisty

Karta pobytu (czasowego/stałego)

 

Nie akceptujemy prawo jazdy

 

Gdy transakcja została zrealizowana, ile czasu mam na dokonanie zapłaty i jej pot­wierdzenie?

Możesz dokonać zapłaty i potwierdzić transakcję do północy tego samego dnia, w którym została zrealizowana. Po północy transakcja zostanie anulowana (żadne opłaty nie zostaną naliczone) - a nową transakcję możesz utworzyć kiedy tylko zechcesz.

 

Jakie opcje otrzymania przekazów są dostępne?

W zależności od kraju docelowego oferujemy odbiór gotówki w placówce, wpłatę na konto bankowe / na kartę oraz dostawę do domu. Zawsze możesz sprawdzić, jakie opcje są dostępne w poszczególnych krajach w aplikacji mobilnej.

 

Jaka jest waluta wpłaty (waluta, w której wysyłane są środki) i waluta wypłaty?

Walutą wpłaty jest zawsze PLN. Waluta wypłaty zależy od partnera obsługujące­go wypłaty.

 

Jakie są limity dotyczące wysyłania środków?

Możesz przekazać do 3000 zł dziennie i 13.000 zł w ciągu 90 dni. Gdy osiągniesz 90-dniowy limit, poprosimy o dodatkowe dokumenty w celu realizacji transakcji.

 

Do jakich krajów mogę wysyłać pieniądze?

Jesteśmy obecni w 160 krajach i posiadamy ponad 507 000+ lokalizacji. Zawsze możesz sprawdzić w aplikacji mobilnej aktualną listę krajów jakie obsługujemy.

 

 

Opłata transakcji:

 

Gdzie trzeba pójść, aby dokonać zapłaty i potwierdzić transakcję?

Transakcję możesz opłacić i potwierdzić w każdym bankomacie Euronet. Aby znaleźć najbliższy bankomat, możesz skorzystać z wyszukiwarki lokalizacji w naszej aplikacji.

 

Jakie metody płatności są akceptowane przez bankomaty?

Wszystkie nasze bankomaty akceptują karty, a ponad 3000 z nich akceptuje gotówkę. Aby znaleźć najbliższy bankomat i sprawdzić metodę płatności, którą obsługuje, możesz skorzystać z wyszukiwarki lokalizacji bankomatów w naszej aplikacji.

 

Co zrobić, jeżeli czytnik kodów kreskowych w bankomacie jest niedostępny?

Ciąg cyfr umieszczony pod kodem kreskowym możesz również wprowadzić ręcznie za pomocą klawiatury.

 

Gdy dokonałem potwierdzenia i zapłaty za transakcję, jak długo trzeba czekać, aby środki mogły zostać odebrane przez mojego odbiorcę?

To zależy od partnera obsługującego wypłaty – zazwyczaj następuje to w ciągu kilku minut (biorąc pod uwagę godziny pracy po stronie podmiotu obsługującego wypłaty).

 

Gdy moja transakcja jest już dostępna, ile czasu na odebranie środków ma odbiorca?

To zależy od partnera obsługującego wypłaty – na odebranie środków odbiorca ma zwykle od 21 do 30 dni kalendarzowych. Po upływie tego okresu transakcja zostanie anulowana z uwagi na przekroczenie limitu czasowego. Jeżeli tak się stanie, skontaktuj się z nami, a my podpowiemy, co należy zrobić. Będziesz mógł ponownie wysłać pieniądze lub otrzymać ich zwrot.

 

Jaka jest maksymalna liczba banknotów, jaką można wpłacić do bankomatu?

Nasze bankomaty przyjmują zazwyczaj nie więcej niż 150 banknotów w ramach jednej transakcji.

 

Jakie nominały są przyjmowane przez wpłatomat?

Wpłatomaty Euronet przyjmują banknoty emitowane przez Narodowy Bank Polski o nominałach 10, 20, 50, 100, 200 i 500 zł. Wpłatomat nie przyjmuje monet.

 

Jak wpłacić pieniądze do wpłatomatu Euronet?

Po otwarciu osłony banknoty należy umieścić w module przyjmowania gotówki. W zależności od producenta wpłatomatu banknoty umieszcza się poziomo lub pionowo.

 

Dlaczego wpłatomat nie przyjął wszystkich moich banknotów?

Wpłatomat wyposażony jest w moduł rozpoznawania banknotów. Jeżeli próbujesz włożyć banknot, który różni się od standardowego (np. jest uszkodzo­ny), zostanie on zwrócony. Jeżeli nie zabierzesz zwróconych banknotów w ciągu 30 sekund, zostaną one umieszczone w kasecie zrzutowej. W takiej sytuacji należy się z nami skontaktować i złożyć reklamację.

 

 

Wypłata/otrzymanie przekazu:

 

Czego potrzebuje mój odbiorca, aby odebrać środki?

Twój odbiorca musi przedstawić numer PIN transakcji (musisz go podać po zakończeniu procesu wysyłania) i ważny dowód tożsamości. Imię i nazwisko odbiorcy w zleceniu musi być zgodne z imieniem i nazwiskiem widniejącym w dowodzie tożsamości odbiorcy.

 

Gdzie mogę znaleźć miejsca, w których można dokonać wypłaty?

Aby znaleźć najbliższe miejsce, w którym twój odbiorca może dokonać wypłaty, możesz skorzystać z wyszukiwarki lokalizacji w naszej aplikacji.

 

Jeżeli wysyłam środki na Ukrainę, gdzie mój odbiorca może odebrać pieniądze?

Twój odbiorca może odebrać pieniądze w dowolnym miejscu u następujących partnerów:

PrivatBank, Oschadbank, Credit Dnepr Bank, Universal Bank, Ukrgasbank, Ukrainian Financial Group, KredoBank, Bank Pivdennyi, Pravex Bank, IBOX Bank, Globus, Bank Vostok, Accordbank, IndustrialBank, UnexBank, RwS bank, Post Finance, First Ukrainian International

Bank (PUMB), Nova Poshta, Monobank.

 

Jaka jest waluta wypłaty na Ukrainie?

EUR, USD, UAH w zależności od Partnera obsługujące­go wypłaty.

 

Jaka jest waluta wypłaty w kraju docelowym?

W zależności od kraju docelowego oferujemy USD, EUR lub lokalną walutę. Podczas tworzenia/przygotowania transakcji w aplikacji mobilnej – zawsze możesz sprawdzić, jakie waluty są dostępne.

 

 

 

Wsparcie:

 

Jeżeli muszę poprosić o zmianę, anulowanie lub zwrot pieniędzy, co powinienem zrobić?

W przypadku zmiany, anulowania lub zwrotu pieniędzy wystarczy, że do nas zadzwonisz, a my ci pomożemy (Obsługa klienta +48 22 307 01 46) lub skontaktuj się z nami mailowo: myRiaEuronetPL@riafinancial.com. Jeśli wyślesz do nas e-maila w weekend, odpowiemy w poniedziałek.

 

Obsługa klienta i godziny pracy:

Mówimy po polsku, ukraińsku, rosyjsku i angielsku. Nasz dział obsługi klienta jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00 (GMT+2). Możesz z nami skontaktować się, korzystając z formularza kontaktowego w menu głównym aplikacji mobilnej – po prostu wyślij nam wiadomość lub zadzwoń. 

bottom of page